Přihlašovací jméno: Heslo:
Neodhlašovat
Zaregistrovat se
ÚvodSeznam fyzikůPoznávání fyzikůHry

Projekt

Projekt Fyzici online je veřejně přístupný vzdělávací projekt, který vznikl na začátku roku 2012.

Myslíte si, že zde najdete jen životopisy fyziků? To není vůbec pravda. Na webové stránce Fyziků online nenajdete jen strukturované životopisy fyziků, ale také se můžete vyzkoušet, zda je poznáte podle jejich fotografií, vynálezů, životopisů nebo citátů, anebo si můžete zahrát různé hry, např. pexeso nebo podivné fotografie.

Fyziky online si může prohlížet opravdu kdokoliv. Ať už je to žák, který si potřebuje udělat o fyzicích referát, ať je to kterýkoliv člověk, kterého fyzici zaujali a chtěl by se o nich něco dozvědět, anebo ať je to vážný zájemce o fyziku, který si chce trochu rozšířit své znalosti. Projekt je také vytvoření jako vyučovací pomůcka do hodin nejenom fyziky.

Pokud jste učitel a ve svých hodinách nechcete učit jen nezáživné vzorečky, ale chcete žáky trochu vzdělat i o historii fyziky, je projekt Fyzici online přesně pro Vás. Pokud v menu kliknete na položku Pro učitele a zaregistrujete, otevře se Vámntrum naplněné mnoha možnostmi, jak změnit Vaší výuku. Budete si moct vářet internetové testy, které budete moci Vašim studentům dávat, nebo budete moci používat Fyziky online pro interaktivní tabule. Pokud se však zaregistrovat nechcete, určitě si postačíte i s tím, co můžete používat bez registrace. Můžete nechávat Vaše studenty v počítačových učebnách pročítat životopisy fyziků, nechat je otestovat se, jak dobře fyziky znají, anebo hádat fyziky s celou třídou na interaktivní tabuly.